Audiencja jubileuszowa: Ojciec Święty o uczynkach miłosierdzia

Ojciec Św. Franciszek mówił w dzisiejszej katechezie o uczynkach miłosierdzia. W trakcie audiencji jubileuszowej Papież wskazywał, że miłosierdzie staje się żywe dzięki ukierunkowaniu na to, by wychodzić naprzeciw potrzebom i niedostatkom osób znajdujących się w trudnej sytuacji duchowej i materialnej.

Biskup Rzymu zaznaczył, że codzienne życie pozwala nam namacalnie dotknąć wielu potrzeb dotyczących osób najuboższych i najbardziej doświadczanych.

Ojciec Święty wskazywał, że potrzebujemy szczególnej wrażliwości, by to zauważyć. Zaznaczył też, że w ludziach potrzebujących należy widzieć Chrystusa.

Widzieć Jezusa w tym, który jest smutny, kto potrzebuje rady, kto ma potrzebę bycia z kimś innym w ciszy – to są dzieła miłosierdzia, których Jezus pragnie od nas. Jezus pragnie, abyśmy zobaczyli Jego samego w tych potrzebujących – powiedział papież Franciszek.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych na Placu Św. Piotra. Zwrócił się również do Polaków.

Drodzy bracia i siostry, dziękuję wam, że towarzyszyliście mi w waszych modlitwach podczas wizyty w Armenii. Proszę was, abyście trwali w modlitwie za mnie i za młodych, którzy w Polsce i w całym chrześcijańskim świecie przygotowują się do naszego bliskiego już spotkania w Krakowie. Niech zawsze będzie żywa w naszych sercach i w naszych czynach pamięć, że błogosławieni są miłosierni. Z serca wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie wierni odmówili z Papieżem modlitwę Ojcze Nasz.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl