Fot. s. Tadeusza Frąckiewicz

Akcję „Misjonarz na Post” wspiera już ponad 11 tys. osób

W pierwszych dwóch tygodniach Wielkiego Postu już ponad 11 tys. osób wspiera duchowo polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie. O akcji „Misjonarz na Post” mówią m. in. piosenkarka Eleni, muzyk Robert Friedrich czy aktor Lech Dyblik.

– Modlitwa za misjonarzy jest bardzo potrzebna Kościołowi katolickiemu w Polsce. Najpierw z tego tytułu, że wszyscy ochrzczeni powinni być misjonarzami, ponieważ my wszyscy ponosimy odpowiedzialność misyjną, nawet jeśli nie jesteśmy na misjach. Nosimy w sobie także wdzięczność za misjonarzy, którzy podjęli trud ewangelizacji w innych kulturach, religiach i klimatach – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Już w pierwszych tygodniach do akcji dołączyło tysiące Polaków mieszkających w kraju, ale także poza jego granicami. Liczba osób modlących się za polskich misjonarzy stale rośnie i przekroczyła już stan z zeszłego roku. Wszystko, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mail, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego sobie misjonarza lub misjonarki.

– Myślę, że taka akcja jest bardzo potrzebna misjonarzom, którzy służą czasami w bardzo trudnych warunkach. Wesprzyjmy ich swoją modlitwą – wskazała piosenkarka Eleni.

– Zachęcam do wzięcia udziału w akcji „Misjonarz na Post”. Nieznani misjonarze, w odległych zakątkach świata, czekają na naszą modlitwę – podkreślił aktor Lech Dyblik.

– Wspierajmy naszych polskich misjonarzy na całym świecie w okresie Wielkiego Postu. Jak? Przede wszystkim modlitwą. Najlepszy sposób, jak mówi Ewangelia, na pomoc drugiemu człowiekowi, a szczególnie misjonarzowi, to post, modlitwa i jałmużna. Misjonarze potrzebują naszego wsparcia – zaznaczył z kolei Robert „Litza” Friedrich.

Aktor Dariusz Kowalski, znany z ról w „Plebanii”, „Zerwanym kłosie” czy „Drogówce” zwraca uwagę, że „święta Teresa nie ruszyła się za mury klasztoru, a została patronką misji, przez to, że modliła się za misjonarzy. Nasza modlitwa w połączeniu z postem może bardzo wiele zdziałać”.

Honorowy patronat nad akcją objęli: ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, metropolita poznański oraz ks. bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Projekt „Misjonarz na Post” wspierają media katolickie, takie jak: Opoka, deon.pl, Radio Maryja, Tygodnik Idziemy, Tygodnik Niedziela, profeto.pl, Misje Salezjańskie, Misje Dzisiaj, Radio Niepokalanów, Franciszkański Sekretariat Misyjny, miesięcznik Misjonarz i inne środowiska katolickie.

RIRM

drukuj