Akcja Katolicka w Polsce wobec decyzji papieża Benedykta XVI

AKCJA KATOLICKA W POLSCE

Papież Benedykt XVI podjął decyzję o rezygnacji z urzędu

Radio Watykańskie poinformowało, iż decyzję taką Papież ogłosił w czasie konsystorza zwyczajnego w Watykanie. – Będziemy się modlić, bo ten fakt trzeba przyjąć w atmosferze wiary. Zwłaszcza, że Papież podejmuje ten krok w Roku Wiary – skomentował to wydarzenie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik po ogłoszeniu decyzji Benedykta XVI o rezygnacji z urzędu.

Akcja Katolicka w Polsce dziękuje Jego Świątobliwości Benedyktowi XVI za dar pontyfikatu, w czasie którego przewodniczył Kościołowi Powszechnemu z właściwym sobie oddaniem, rozwagą i modlitwą. Pragniemy podziękować za słowa, które kierował do naszego stowarzyszenia w wymiarze światowym, szczególnie za Jego ostatni list nadesłany do Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej w sierpniu ubiegłego roku.

Zwracając się do laikatu papież pisał: „Angażujcie się w pracę na rzecz misji Kościoła modlitwą, nauczaniem, aktywnym udziałem w życiu Kościoła, przy jednoczesnym  pozytywnym i uważnym odniesieniu do świata, w poszukiwaniu znaków czasu. Nie dajcie się zmęczyć pracą na rzecz poważnego angażowania się w formację, do której jesteście zobowiązani jako ludzie wierzący i wezwani do odważnego i wiarygodnego świadectwa w życiu społecznym, tak aby Ewangelia była zawsze światłem nadziei w chwilach trudnych i mrocznych, które bardzo często są elementem ludzkiego doświadczenia”.

Z pełną odpowiedzialnością pragnę zapewnić, że jako członkowie Akcji Katolickiej w Polsce podejmiemy to wezwanie, które dotyka najważniejszych elementów naszej misji, jaką wypełniamy w Kościele.

                                                                                  Prezes Zarządu

                                                                                  Halina Szydełko

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl