Abp. Głodź po raz kolejny upomniał się o TV Trwam

Ks. abp  Sławoj Leszek Głodź – metropolita gdański po raz kolejny upomniał się o miejsce dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie. Podczas sprawowanej wczoraj Mszy św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Mariackiej w Gdańsku ks. abp przypomniał pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Ojca św. Benedykta XVI.

Ks. abp  Sławoj Leszek Głodź powiedział, ze podczas Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja były łzy wdzięczności, poczucie dumy i satysfakcji z tego, że ta wspólnota znalazła się w sercu Kościoła i została przyjęta otwartym sercem, doceniona i pobłogosławiona.

– Dziś w wolnej Ojczyźnie telewizja katolicka oglądana, doceniana i stanowiąca duchowe dobro Kościoła jest dyskryminowana. Powiedział to wyraźnie ks. abp. Depo, metropolita częstochowski w bazylice św. Piotra. W dalszym ciągu są także próby relegowania jej z przestrzeni publicznej. Bo jak bowiem traktować informację, że przyznanie miejsca na multipleksie nie będzie możliwe po wniesieniu wielomilionowej opłaty koncesyjnej. Pytamy, czy tak wygląda polska normalność roku 2012? – powiedział ks. abp Slawoj Leszek Głodź.

Homilia ks. abpa Sławoja Leszka Głodzia

Wczoraj sprzeciw wobec dyskryminacji TV Trwam, wyrazili mieszkańcy Nowej Soli. Ulicami miasta przeszedł marsz w obronie katolickiego nadawcy.  Odczytano petycję do KR z apelem o przyznanie TV Trwam miejsca na platformie cyfrowej a także obniżenie opłat koncesyjnych. Była to 133 manifestacja. Planowane są kolejne; 17 listopada w  Biłgoraju i Opatowie, 24 w Gdańsku.         

Zbierane są także podpisy pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV Trwam.  Do piątku 9 listopada 2012 r. policzono 2 mln 395 tys. 692 kopie podpisów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl