fot. Tomasz Strąg

5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę

Pod hasłem „Pójdę ufna za Tobą” na Jasnej Górze odbędzie się dziś 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet. Spotkanie rozpocznie się modlitwą Anioł Pański. Centralnym punktem będzie Msza św. połączona z aktem zawierzenia kobiet Maryi.

Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej będzie przewodniczyć delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet, ks. bp Wiesław Szlachetka.

Duszpasterz kobiet archidiecezji warszawskiej, o. Paweł Drobot, powiedział, że pielgrzymka będzie stanowiła okazję do zamanifestowania swojej wiary.

– Pielgrzymka ma też ważne znaczenie świadectwa, manifestacji wiary w obliczu wielu zamieszań dotyczących tożsamości kobiety, dotyczących różnych ruchów, które pokazują zagubienie wielu kobiet, które gdzieś zagubiły swoje wartości ewangeliczne. Celem jest też pokazanie, jak wiele kobiet jest zakorzenionych w Ewangelii, jak wiele kobiet kocha życie, szanuje życie, troszczy się o życie i żeby umocnić te kobiety, które szukają jakiegoś trwałego, solidnego zakorzenienia ewangelicznego, ale również wspólnoty, Kościoła, który żyje – podkreślił o. Paweł Drobot.  

Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasnej Górze zakończy wspólna modlitwa różańcowa.

Duszpasterstwo kobiet w Polsce powstało jako pokłosie Jasnogórskich Ślubów Narodu złożonych w 1956 roku. Prymas Polski, ks. kard. Stefan Wyszyński, wezwał wówczas kobiety do ,,krucjaty w obronie ducha narodu”.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl