fot. Tomasz Strąg

41. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy pod hasłem „Matko pomóż nam zło dobrem zwyciężać!”

Na Jasną Górę przybędzie dziś 41. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. W tym roku pod hasłem „Matko pomóż nam zło dobrem zwyciężać!” Po południu pielgrzymi złożą kwiaty przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Później sprawowana będzie Msza św. na jasnogórskim szczycie.

Wieczorem pielgrzymi będą uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim oraz Drodze Krzyżowej. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę.

Przewodniczący częstochowskiej „Solidarności”, Jacek Strączyński, zwraca uwagę, że tym, co jednoczy ludzi pracy na Jasnej Górze, jest modlitwa.

– Zawsze jest sens spotykania się na Jasnej Górze, bo tam spotykamy się na modlitwie. „Solidarność” jest bardzo związana z Kościołem, zwłaszcza jeśli chodzi o wątek historyczny. W tych trudnych czasach, kiedy nikt nie chciał nam pomóc, był Kościół, z którego korzystaliśmy. Spotykamy się każdego roku. Bł. ks. Jerzy Popiełuszko po raz pierwszy przyprowadził hutników warszawskich na Jasną Górę i od tego czasu rozpoczęły się pielgrzymki ludzi pracy. To już 41. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Mam nadzieję, że się będziemy spotykać i zawsze będzie ten sam sens i ten sam powód, powód modlitwy – zaznacza Jacek Strączyński.

Pielgrzymkę organizują m.in. Duszpasterstwo Ludzi Pracy, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” oraz Region Śląsko-Dobrowski NSZZ „Solidarność”.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl