20-lecie Caritas Diecezji Radomskiej

Caritas Diecezji Radomskiej obchodzi dziś 20-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowano pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka adresowana jest do wszystkich osób zaangażowanych w pracę w ramach działalności radomskiego Caritasu.

– W ten sposób chcemy podziękować wolontariuszom, pomodlić się i nabrać sił do dalszej pracy.akcentowała Anna Lis, sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej.

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się o godzinie 11.00. O. Romuald Kośla, rodowity radomianin, powita pielgrzymów na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Następnie przybliży słuchaczom historię sanktuarium i oprowadzi ich wokół placu. O 12.00 sprawowana będzie Msza Święta, a o 14.00 na dziedzińcu rozpocznie się Droga Krzyżowa. Na koniec zaplanowano również pokaz filmu o Ojcu Świętym.

Pielgrzymi przyjadą do Kalwarii Zebrzydowskiej sześcioma autokarami, które wyruszą z różnych miejsc diecezji radomskiej.

– Celem pielgrzymki jest przede wszystkim podziękowanie za dotychczasową siłę, jaką dają nam różne spotkania, dni skupienia i rekolekcje, do pracy  z ludźmi potrzebującymi pomocy. Z ludźmi trudnymi, którzy mają różne sytuacje życiowe; nie tylko z biednymi. Wolontariusze świadczą pomoc psychologiczną, prawną, opiekują się chorymi. Chcemy spotkać się razem ze wszystkimi przyjaciółmi Caritas i wspólnie się pomodlić. zaznacza Anna Lis.

Oficjalne obchody 20-lecia odbędą się w tygodniu miłosierdzia; rozpoczną się w niedzielę 7 października. Uroczysta inauguracja nastąpi 9 października w Wyższym Seminarium Duchownym, gdzie Caritas Diecezji Radomskiej spotka się ze sponsorami, darczyńcami i wszystkimi przyjaciółmi radomskiego oddziału fundacji.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą, po której nastąpi oficjalna Gala. Zostaną wręczone podziękowania i nagrody tzw. Złotej Kuli. Goście będą mieli okazję uczestniczyć również w przygotowanym występie artystycznym i poczęstunku. Złota kula jest przyznawana w trzech kategoriach: darczyńca, świadectwo i współpraca. Przyznawana jest za dotychczasową pracę na rzecz Caritas i osób najuboższych. Powołana kapituła oceni działalność zgłoszonych do konkursu osób i wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Caritas Diecezji Radomskiej prowadzi przede wszystkim działalność charytatywną.

W tej chwili mamy kilka placówek w samym Radomiu i poza granica miasta: np. dom dziecka w Jasińcu Łużyckim z filią w Starachowicach. Warsztaty terapii, dom dla bezdomnych kobiet, noclegownia dla mężczyzn i kobiet, świetlica socjoterapeutyczna, Centrum Nauki i Zabawy, jadłodajnie… także nasze działania są bardzo duże – opowiada Anna Lis.

Oddział fundacji Caritas w Radomiu powstał w 1992 r. Patronami Caritas Diecezji Radomskiej są bł. ks. Bolesław Strzelecki,  Św. Brat Albert i bł. Matka Teresa z Kalkuty.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl