19 sierpnia Spotkanie Młodych w Legnickim Polu

19 sierpnia rozpocznie się XXII Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Legnickim Polu. Obok Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego każdego roku w Niedzielę Palmową oraz Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, jest to najstarsza inicjatywa diecezjalna skierowana do młodych ludzi.

W przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży Papież Franciszek zaprosił młodzież, aby rozważała słowa Pana Jezusa: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Zatem w tym roku formacji Małe Spotkania Młodych i Rekolekcje Młodych odbywają się pod hasłem „Kim jestem?”.

W tym kontekście znajdować się będzie również tematyka Spotkania Młodych, które jako uwieńczenie roku formacyjnego, nosić będzie tytuł „Niebostan”. Tym określeniem oddać można powołanie do czystej miłości, która jako droga do świętości, wiedzie do życia wiecznego z Bogiem w niebie.

Na tegoroczne Spotkanie Młodych zaproszeni zostali bardzo interesujący prelegenci: pan Jacek Pulikowski, pan Lech Dokowicz, o. Leon Knabit, ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski i wielu innych. Odbędą się również koncerty: Arkadio i Porozumienia.

sm2015

diecezja.legnica.pl/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl