17. Ogólnopolska Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę

Pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” trwa 17. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasnej Górze.  

O godz. 13.00 rozpoczęła się pielgrzymkowa Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza. Retransmisję pielgrzymki nadają Radio Maryja i TV Trwam.

Przed Eucharystią, odbyły się m.in.: spotkanie z Magdaleną Buczek założycielką PKRD oraz koncerty zespołu Armia Dzieci i ks. bp. Antoniego Długosza. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy.

Poprzez modlitwę chcemy przybliżać się do Maryi i dziękować jej za opiekę – podkreśla Magdalena Buczek.

– Jako wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci pragniemy dziękować Maryi za jej miłość, za jej troskę o każdego z nas. Chcemy jej zawierzać nasze życie, rodziny, wspólnotę PKRD, prosząc, aby Maryja prowadziła nas do Jezusa, aby wypraszała dla nas potrzebne łaski, by pomagała wytrwać w codziennym odmawianiu różańca świętego oraz dodawała odwagi – byśmy mogli apostołować z zapałem, szerząc modlitwę różańcową wśród koleżanek, kolegów, w naszych domach, rodzinach, szkołach i tam gdzie się znajdujemy – mówi założycielka PKRD.

pkrd-plakat

RIRM  

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl