Związek zawodowy celników zaapelował do premiera o zwiększenie bezpieczeństwa dla funkcjonariuszy celnych

Związek Zawodowy Celnicy PL zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o wykorzystanie spirytusu z magazynów Służby Celno-Skarbowej do odkażania. Związkowcy zwrócili się do szefa rządu o podjęcie w tej sprawie w trybie pilnym zmian w przepisach.

Przewodniczący Sławomir Siwy podkreślił, że chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy, którzy zgłaszają braki m.in. środków dezynfekujących czy rękawiczek.

Funkcjonariusze obawiają się ryzyka dla swoich rodzin, ponieważ mogą przenieść zagrożenie do domu.

– Otrzymuję szereg zgłoszeń od funkcjonariuszy na temat braku sprzętu, braku środków dezynfekujących, nieodpowiedniego zabezpieczenia, braku procedur, przeszkolenia, takich podstawowych rzeczy. Panie premierze apeluję, proszę, aby wystąpić z odpowiednią inicjatywą zmian przepisów, która pozwoli na wykorzystanie do odkażania spirytusu, który znajduje się w magazynach Służby Celno-Skarbowej. To są potężne ilości, ostatnie zatrzymanie to 16 tysięcy litrów nielegalnego spirytusu na granicy ze Słowacją. Należy wprowadzić odpowiednie zmiany prawa, które pozwolą na szybkie wykorzystanie tego spirytusu, który jest bardzo dobrym środkiem odkażającym – mówi Sławomir Siwy.

Związek zaapelował także o zobowiązanie Dyrektorów Izb do przywrócenia do służby ucywilnionych funkcjonariuszy, którzy są bardzo potrzebni. Związkowcy wskazali, że dziś widać, jak wielkim błędem było zlikwidowanie tych minimalnych rezerw na zachodzie i południu.

Blisko tysiąc ucywilnionych funkcjonariuszy może jeszcze wrócić do służby, są wśród nich osoby z doświadczeniem w kontroli granicznej, posiadają mundury, mają przeszkolenie – napisał Związek Zawodowy Celnicy PL do premiera Mateusza Morawieckiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl