fot. twitter.com/zus_pl

ZUS w ramach świadczeń postojowych wypłacił ponad 6 mld zł

Ponad 6 mld zł wypłacił już Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach świadczeń postojowych. Zwolnienia przedsiębiorców z opłacenia składki do ZUS sięgają z kolei niemal 15 mld zł.

https://twitter.com/zus_pl/status/1399337137229664261

Obecnie funkcjonuje już dziewiąta odsłona Tarczy Antykryzysowej. W jej ramach przedsiębiorcy mogą starać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku oraz o kolejne świadczenie postojowe. Mogą z niej skorzystać m.in. przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki występowania w Polsce COVID-19.

To ponad 60 branż z określonymi kodami PKD – m.in. działalność taksówek osobowych, działalność obiektów sportowych, restauracje, salony kosmetyczne, fryzjerskie czy sklepy meblowe.

– Po wsparcie mogą wystąpić przedsiębiorcy, którzy m.in. działali przed listopadem 2020 roku i na 31 marca 2021 roku prowadzili przeważającą działalność gospodarczą oznaczoną jednym z kodów PKD, czyli jednym z ponad sześćdziesięciu kodów. Według najnowszych przepisów zwolnienie z opłacania składek i świadczenie postojowe przysługuje firmom, które zanotowały co najmniej 40-procentowy spadek przychodu. Porównuje się dane miesiące. To jeden z podstawowych warunków, by otrzymać świadczenie postojowe czy zwolnienie z opłacania składek – wyjaśnił Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS.

Wniosek o dofinansowanie wraz z niezbędną dokumentacją należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem strony [prewencja.zus.pl].

ZUS zaznacza, że rozpatrywane będą tylko wnioski złożone do 30 czerwca.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl