fot. pixabay.com

Holandia: Wiceprzewodniczący meczetu Al Houda w Geleen oskarżony o finansowanie terroryzmu w Syrii

Sekretarz i wiceprzewodniczący meczetu Al Houda w Geleen jest podejrzewany przez prokuraturę o finansowanie terroryzmu. Laarbi A. został oskarżony o przekazanie ISIS w Syrii pieniędzy oraz towarów o wartości 250 000 euro.

Prokuratura podejrzewa kilku członków zarządu meczetu Al Houda w Geleen, na południu Holandii, o wspieranie bojowników Państwa Islamskiego w Syrii.

Jak informuje dziennik „De Limburger”, jednemu z nich, sekretarzowi i jednocześnie wiceprzewodniczącemu meczetu, postawiono w tej sprawie zarzuty. We wtorek w sądzie w Roermond rozpoczęła się pierwsza rozprawa.

Laarbi A. wielokrotnie podróżował do Syrii, gdzie wg prokuratury, nawiązał kontakty z terrorystami z ISIS. Podczas jednej z podróży towarzyszył mu Jermaine Walters, który walczył w szeregach Państwa Islamskiego i później zginął w jednym z nalotów bombowych.

Podejrzanym jest także imam Stefan Z., najważniejsza osoba w Al Houda. Prokuratura zarzuca mu, że pomagał A., m.in. fałszując dane osób na listach odbiorców towarów w Syrii. Jego sprawa nie trafiła jeszcze na wokandę.

Jak przypomina gazeta, w lutym 2017 r. policja dokonała nalotu na czternaście miejsc w południowej Limburgii. Jednym z nich był meczet Al Houda w Geleen, gdzie podczas przeszukania znaleziono broń palną m.in. karabiny typu kałasznikow.

Lokalne media przypominają, że budowa meczetu została sfinansowana z pieniędzy Arabii Saudyjskiej i od dawna jest postrzegany jako siedlisko radykalnego islamu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl