Źródło: Z. Krasnodębski oficjalnym kandydatem EKR na wiceszefa PE

Decyzją Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Zdzisław Krasnodębski został w środę oficjalnym kandydatem frakcji na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego – przekazało PAP źródło w EKR. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek.

Prof. Krasnodębski był jedynym kandydatem w EKR po tym, gdy wcześniej ze starań o nominację w grupie wycofała się belgijska europosłanka Helga Stevens.

W czwartek Zdzisław Krasnodębski zmierzy się w wyborach na wiceszefa PE z estońskim europosłem Indrekiem Tarandem z Zielonych. Jak poinformowały PAP służby prasowe PE, Tarand został zgłoszony do wyborów przez grupę europosłów.

Krasnodębski powiedział jednak, że rozmawiał z liderem Zielonych Philippe’em Lambertsem, który podobnie jak przedstawiciele innych frakcji udzielił mu poparcia.

Jako przedstawiciel EKR europoseł PiS miałby zastąpić w kierownictwie PE odwołanego w lutym Ryszarda Czarneckiego (PiS). Czarnecki został 7 lutego odwołany z funkcji wiceszefa europarlamentu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl