fot. PAP/Marcin Obara

Zmiany w radzie nadzorczej Polska Press w związku z przejęciem spółki przez PKN Orlen

W związku ze zmianą właściciela Polska Press i przejęciem tej spółki przez PKN Orlen, zmienił się skład rady nadzorczej. Dotychczasowi członkowie rady Polska Press zostali odwołani i powołano nowy jej skład, czteroosobowy. Szefem rady został Tomasz Jakubiak, wiceprezes PGE Ventures.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Polska Press Joanna Pazio, obecnie w radzie nadzorczej tej spółki, oprócz jej przewodniczącego Tomasza Jakubiaka, zasiadają także jako członkowie: Marcin Dec, Marcin Jankowski i Magdalena Skowyrska.

„Są to wszyscy nowi członkowie rady nadzorczej Polska Press” – powiedziała PAP Pazio.

Wyjaśniła, iż wcześniej w skład rady nadzorczej wchodzili przedstawiciele poprzedniego właściciela, którzy zostali w ostatnim czasie odwołani, a do rady powołane zostały cztery nowe osoby.

Jak podała Polska Press, nowy przewodniczący rady nadzorczej tej spółki Tomasz Jakubiak to wiceprezes PGE Ventures, „ekspert ds. marketingu, związany głównie w mediami”. Wcześniej pełnił m.in. funkcje: wiceprezesa ds. marketingu w „Gazecie Giełdy Parkiet”, wiceprezesa w Presspublica oraz wiceprezesa firmy badawczej TNS OBOP, był także członkiem władz organizacji branżowych wydawców zajmujących się m.in. badaniami rynku. Jakubiak zajmował się też relacjami inwestorskimi w jednej ze spółek giełdowych.

„Ostatnie lata to praca w zarządzie jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych oraz funkcja wiceprezesa w spółkach z grupy PKN Orlen” – wyjaśniła w informacji spółka, odpowiadając na pytania PAP.

Polska Press przekazała także informacje, dotyczące obecnych członków rady nadzorczej tej spółki. Jak podano, Marcin Dec to prezes Sigma Bis, który – jak podkreślono w informacji – „z branżą mediowo-reklamową związany jest od ponad 20 lat”. W ostatnich latach pełnił funkcję CEO w Grupie IPG Mediabrands w Polsce, która obejmuje domy mediowe Initiative, Universal McCann, BPN, U2 Media i Reprise Media, przy czym z domem mediowym Initiative był związany przez 16 lat. W latach 2004-06 Dec pełnił funkcję media directora, w latach 2006-08 dyrektora zarządzającego, natomiast CEO – od 2008 r. W 2012 r. został szefem polskiego oddziału BPN. Wcześniej przez siedem lat pracował w OMD Poland. Pełnił tam m.in. funkcję dyrektora zarządzającego pionu Brand&Media.

Marcin Jankowski – jak przekazała Polska Press – jest dyrektorem biura kontrolingu sprzedaży PKN Orlen – w spółce tej pracuje od 2010 r., a Magdalena Skowyrska to z kolei specjalistka w Biurze Grupy Kapitałowej PKN Orlen – w koncernie zatrudniona jest od 2008 r.

Polska Press informowała wcześniej, iż 1 marca zawarta została umowa kupna tej spółki przez PKN Orlen.

„Oznacza to, że spółka PKN Orlen jest formalnym właścicielem Polska Press, która wchodzi obecnie w skład Grupy Kapitałowej Orlen” – informowano wówczas w komunikacie.

Na początku marca Polska Press oznajmiła o rezygnacji prezes spółki Doroty Stanek, która stanowisko to piastowała od 2004 r. Z początkiem kwietnia do zarządu Polska Press powołana została dziennikarka i autorka książek, związana dotychczas m.in. z „Gazetą Polską Codziennie” i Telewizją Republika, Dorota Kania, która przejęła obowiązki odwołanego z końcem marca członka zarządu Pawła Fąfary.

W trzyosobowym zarządzie Polska Press pozostali wówczas: wiceprezes Dariusz Świąder oraz Magdalena Chudzikiewicz, jako członek zarządu.

O ostatnich zmianach w radzie nadzorczej Polska Press poinformował w czwartek m.in. portal wirtualnemedia.pl.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl