Zmarł ks. Józef Beretta

Nie żyje Józef Beretta, brat św. Joanny Beretta-Molla. Ks. Józef zmarł wczoraj o godz. 20.25.  Urodził się w 1920 roku. Na kapłana został wyświęcony w Bergame, w 1946 r.

W 1955 r. asystował przy ślubie Joanny i Piotra Molla. Podczas uroczystości, w kazaniu dał swojej siostrze przykład ich matki: „zawsze uśmiechniętej, uległej, cierpliwej, aktywnej, zawsze zjednoczonej z Bogiem, zarówno w radości jak i w cierpieniu”.

Krystyna Zając, propagatorka kultu św. Joanna Beretty-Molla, która oddała swoje życie za życie dziecka powiedziała, że ks. Józef był niezwykle dobrym i skromnym człowiekiem.

– Był człowiekiem niezwykle skromnym. Ks. Józef Beretta uczestniczył w beatyfikacji i w kanonizacji swojej świętej siostry, jak również bardzo przyczynił się do przygotowania procesu beatyfikacyjnego swojego starszego brata Henryka. Jego życie, które ciągle mówiło o ich świętych rodzicach, o matce i o ojcu, którzy nauczyli ich przede wszystkim dostrzegać drugiego człowieka – szczególnie tego, który był w biedzie i tego, który był na misjach – podkreśliła Krystyna Zając.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę w kościele o. Kapucynów w Bergamo.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl