fot. PAP/Marcin Bielecki

Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” świętuje jubileusz 75-lecia

Wyjątkowy jubileusz obchodzi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Od 75 lat tańcem i śpiewem zdobywa polskie serca na całym świecie. Rocznicowy koncert odbył się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie udał się reporter TV Trwam, Michał Rybka.

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbył się niesamowity koncert z okazji 75-lecia zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Wspomniany zespół ludowy to przede wszystkim polska kultura – zaznacza Jacek Boniecki, dyrektor zespołu „Mazowsze”.

– Skąd się wywodzi polska kultura? Jak się rozwijała przez wszystkie stulecia? A także jakie są jej zdobycze? To wszystko zebraliśmy jako zespół „Mazowsze” i staraliśmy się zawsze pokazywać. To wszystko gromadził Tadeusz Sygietyński i Mira Zimińska-Sygietyńska. Mówili o tym, ale później wcielili to w życie, stąd popularność „Mazowsza” – mówi Jacek Boniecki.

Zespół „Mazowsze” na swoich koncertach gromadzi rzeszę fanów i sympatyków z całej Polski, ale również spoza naszej Ojczyzny.

– Dla wszystkich, szczególnie dla Polonii, która kochała „Mazowsze”, która wiele lat była za granicą i spotykała „Mazowsze” na swojej drodze, był to zawsze „pocałunek matki”. Było to zawsze coś niesamowitego. Było to przeżycie, które czasami było tylko raz w życiu, może dwa, jeżeli się udało. To niebywałe i to jest to, co chyba „Mazowsze” ma, jako największy dar, jako największy dar nie tylko dla Polonii, ale dla świata, jeżeli chodzi o pokazywanie polskiej kultury – podkreśla dyrektor zespołu „Mazowsze”.    

Warto pamiętać, że 75 lat istnienia zespołu „Mazowsze” to nie jedyna liczba, jaką ludowy zespół może się pochwalić. W tych 75-latach zespół zagrał blisko 10 tys. koncertów, na których zgromadził aż 30 mln widzów.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl