Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Zawieszenie broni w Strefie Gazy zostało przedłużone o 24 godziny. Decyzje podjęto na prośbę władz Egiptu, gdzie trwają negocjacje pokojowe. Moją one pomóc w ustaleniu trwałego rozejmu na bliskim wschodzie.

Dzięki działaniom przedstawicieli Egiptu zawieszenie broni w Strefie Gazy zostało przedłużone o kolejne 24 godziny. Kair pośredniczy w rozmowach między Palestyńczykami i Izraelczykami. Według przedstawiciela Palestyny najbliższe godziny będą decydujące w kwestii osiągnięcia trwałego porozumienia.

– Zgodziliśmy się na przedłużenie pokoju o jeden dzień, ale tylko jeden dzień. Mamy nadzieję że następne 24 godziny będą dobrze wykorzystane i z każdą minutą będziemy dochodzić do porozumienia. Albo będzie stały pokój albo rozszerzy się krąg przemocy – powiedział Azzam Al-Ahmad, przedstawiciel delegacji palestyńskiej.

Również mieszkańcy Gazy mają nadzieję, że rozmowy w Kairze przyniosą trwałe zawieszenie broni

– Jako mieszkaniec Palestyny i Gazy, mam nadzieję, że dojdzie do długoterminowego rozejmu. Nasze domy w Szedżaja zostały zniszczone. Mam nadzieję, że będziemy mogli się przyczynić do odbudowy tego obszaru – mówił jeden z mieszkańców Szedżaja.

Jednak wczoraj premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas spotkania z członkami organizacji młodzieżowej zapewnił, że Izrael ma jeszcze dużo sił do walki.

W trwającej od 8 lipca walkach zginęło ponad 2 tysiące Palestyńczyków, a ponad 10 tysięcy zostało rannych. Po stronie Izraela śmierć poniosło 67 osób w tym 64 żołnierzy.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl