Zawiadomienie do prokuratury ws. dofinansowania koncertu Madonny

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. dofinansowania przez resort sportu ubiegłorocznego koncertu skandalistki Madonny na Warszawskim Stadionie Narodowym.

Dokument złożyli posłowie PiS. 6 mln zł na ten cel zostało przekazane przez ministerstwo Narodowemu Centrum Sportu, które zarządzało obiektem. Szefem resortu był wówczas minister Adam Giersz.

Ktoś musi ponieść konsekwencję tej decyzji, nie może być tak, że marnotrawione są publiczne pieniądze – mówi poseł Marcin Mastalerek.

 – Mam nadzieję, że prokuratura poważnie potraktuje tę sprawę, dlatego że dotyczy ona bardzo dużej sumy pieniędzy. Liczę na to, że nie będzie  „świętych krów”. Sprawa dotyczy poprzedniego ministra sportu Adama Giersza, ale również obecnej minister sportu Joanny Muchy oraz urzędników podległych ministerstwu sportu. Czymś oczywistym powinno być, że prokuratura sama powinna wszcząć śledztwo od razu po wiadomościach podawanych przez NIK. Prokuratura nie zdecydowała się na ten krok, dlatego też złożyliśmy zawiadomienie – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Przypomnijmy posłowie z katolickich zespołów parlamentarnych chcą, by władza dofinansowała koncert patriotyczno-religijny kwotą jaką resort sportu wydał na wytęp Madonny.

 – Inicjatywa jest słuszna.  Myślę jednak, że nie będzie zrealizowana, dlatego że ta władza wielokrotnie pokazała, że publiczne środki najczęściej trafiają do środowisk lewacko – liberalnych. To krytyka polityczna była mocno dotowana przez różne instytucje państwowe i nie ma równowagi – zaznaczył poseł Marcin Mastalerek.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl