Zawiadomienie CBA ws. zamówień publicznych MS

W Ministerstwie Sprawiedliwości mogło dojść do nieprawidłowości. CBA zawiadomiło prokuratora generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie.

Sprawa dotyczy zamówień publicznych na zakup usług i sprzętu teleinformatycznego. Łączna wartość nieprawidłowo udzielonych zamówień przekroczyła 100 mln zł – podało CBA w komunikacie.

Zawiadomienie dot. jednej osoby pełniącej funkcję dyrektora departamentu informatyki i jednego pracownika tego resortu. Chodzi o zarzut przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Były wiceminister sprawiedliwości poseł Beata Kempa wskazuje, że sprawa infoafery, czy wcześniejszych afer hazardowej i zegarkowej, prowadzi do jednego wniosku, że obecna władza skupiła się na jednym haśle: by żyło się lepiej swoim.

– Na pewno nie na tym, co czynić, jak radzić, jak debatować, w jaki sposób prowadzić sprawy państwa, aby wszyscy Polacy odczuli, że poprawia się ich sytuacja, szczególnie materialna poprawia się ich status w wolnej Polsce. Niestety, takiego myślenia tutaj nie ma. Co do kwestii tego postępowania, myślę, że trzeba to bardzo dokładnie zbadać. Ucichła sprawa infoafery, a czas by do niej wrócić i spowodować to, by minister sprawiedliwości i również premier złożyli sprawozdanie, co dalej z tymi sprawami, co dzieje się z nadzorem w naszym państwie – mówi Beata Kempa.

Zawiadomienie do prokuratury CBA skierowało po kontroli w Ministerstwie Sprawiedliwości. Objęła ona lata 2007-13. Biuro, na wniosek resortu, zaczęło kontrolę przed rokiem, w marcu 2013 i prowadziło ją do października.

We wrześniu 2013 r. CBA podawało, że prowadzi kontrole w pięciu resortach – sprawiedliwości, sportu, nauki, kultury i spraw zagranicznych.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl