Zatrzymania ws. zamieszek na meczu Lech – Legia

W trakcie niedzielnego meczu Lech Poznań – Legia Warszawa doszło do zamieszek. Policja zatrzymała pierwszych sześć osób, które wzięły udział w zajściu.

Mecz na poznańskim stadionie zakończył się w atmosferze skandalu. Sędzia podjął decyzję o przerwaniu spotkania w 77 min., kiedy było 2-0 dla Legii. Powodem było zachowanie kibiców, którzy w drugiej połowie meczu zaczęli rzucać na boisko race i świece dymne.

Następnie sympatycy Lecha napierali na ogrodzenie boiska i po chwili kilkudziesięciu z nich pojawiło się na murawie. Około 200 policjantów przegoniło chuliganów z powrotem na sektor i w ten sposób opanowano sytuację. Komisja Ekstraklasy SA przyznała gościom walkower 3:0, co oznaczało, że zdobyli mistrzostwo kraju.

Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o zamknięciu dla publiczności stadionu na 8 kolejnych spotkań. Kara dotyczy zarówno meczów ligowych, jak i europejskich.