fot. flickr.com

Zarzuty dla zabójcy księdza z Siedlec

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach postawiła zarzuty Rafałowi J., który w ubiegłym roku miał zamordować o. Adama Świerżewskiego z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Do zabójstwa 35-letniego księdza doszło 11 listopada 2021 roku. Około godziny 20.00 o. Adam Świerżewski spacerował po parku miejskim, gdzie został brutalnie pobity. Sprawca zadał ofierze trzy uderzenia w tył głowy. Ksiądz trafił do szpitala, jednak obrażenia były na tyle poważne, że po kilku godzinach duchowny zmarł. 

Jak ustalili śledczy, napastnikiem był Rafał J. Dziś prokuratura okręgowa w Siedlcach postawiła mu zarzuty. Ustalenie sprawcy było możliwe dzięki wielomiesięcznej pracy policji i prokuratury oraz dzięki zebranym materiałom dowodowym w innej sprawie. Zatrzymany mężczyzna podejrzewany jest bowiem także o zabójstwo 49-letniej kobiety, którego miał dopuścić się w Sokołowie Podlaskim, dwa miesiące po napaści na siedleckiego księdza.

Rafałowi J. grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl