Żary w obronie TV Trwam

Dziś odbył się kolejny marsz w obronie Telewizji Trwam oraz wolnych mediów. Tym razem przeszedł ulicami Żar.

Marsz rozpoczął się o godzinie 14.00 Mszą Świętą w kościele św. Józefa. Na zakończenie pochodu przed ratuszem miasta została odczytana petycja w obronie TV Trwam. Ponadto odbyła się również zbiórka podpisów, które zostaną przesłane do KRRiT.

Jak powiedział Kazimierz Drozd, przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w powiecie być może dzięki tej manifestacji Polacy w końcu się obudzą.

W marszu brało udział około 1400 osób. Na samym początku w doniosłym tonie zabrzmiała „Bogurodzica”. Ludzie nieśli banery z napisami dotyczącymi wolności mediów. Były również trzy banery mniejsze z hasłami odnoszącymi się do obecnej sytuacji katolickich mediów. Widniał również transparent  z hasłem: „Nie oddamy TV Trwam”. Przemarsz odbył się ulicami Szymanowskiego, Lotników, Podchorążych Broni Pancernej i Chrobrego. Następnie przed Ratuszem, w podziękowaniu wszystkim którzy przybyli pięknie zagrał Zespół znad Baryczy. Atmosfera była bardzo przyjazna, rodzinna. Uważamy, że być może dzięki temu Polacy się obudzą – dodał Kazimierz Drozd.

Przewodniczący PiS w powiecie powiedział również, że Telewizja Trwam nie dostała miejsca na cyfrowym multipleksie bo mówi prawdę, a to przeszkadza w manipulowaniu. Natomiast poseł Jerzy Materna stwierdził, że takie działanie jest dyskryminacją katolików.

– My katolicy często czujemy się obywatelami drugiej kategorii. W naszej Ojczyźnie niezrozumiałymi decyzjami rozbija się naszą rodzinę i utrudnia kontakt z naszą kochaną rozgłośnią. Ta ustawa o poniesieniu opłat na koncesję to kuriozum  –powiedział pos. Jerzy Materna.

RIRM

drukuj