fot. pixabay.com

Zamknięto przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów

Wizyta Siergieja Ławrowa, rosyjskiego ministra spraw zagranicznych, w Serbii została odwołana. Kraje sąsiadujące zamknęły przestrzeń powietrzną szefowi MSZ Rosji.

Pod koniec maja 2022 roku prezydent Serbii uzgodnił z Władimirem Putinem trzyletni kontrakt na dostawy gazu z Rosji. Dziś swoją wizytę w tym kraju miał złożyć Sergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji. Pomimo nałożonych na niego i jego kraj sankcji, jako szef dyplomacji może podróżować do Unii Europejskiej.  Jednak dwudniowa wizyta została odwołana, ponieważ trzy kraje sąsiadujące z Serbią odmówiły udostępnienia swojej przestrzeni powietrznej rosyjskiemu dyplomacie. Mowa o Bułgarii, Macedonii Północnej i Czarnogórze, które wprowadziły zakaz dla rosyjskich samolotów w ramach sankcji spowodowanych inwazją Rosji na Ukrainę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl