Zamach samobójczy w Iraku

Co najmniej 11 osób zginęło, a 24 zostały ranne w dzisiejszym zamachu samobójczym, dokonanym w siedzibie ministerstwa spraw wewnętrznych Iraku, w centrum Bagdadu – poinformowały źródła w irackich władzach, na które powołuje się agencja Associated Press.

Zamachowiec staranował bramę prowadzącą do siedziby irackiego wywiadu samochodem wyładowanym materiałami wybuchowymi – podał pragnący zachować anonimowość przedstawiciel policji. Atak miał miejsce w dzielnicy Karrada.

Wśród zabitych jest sześciu cywilów i pięciu członków ochrony ministerialnego kompleksu. Podany przez źródła w policji bilans ofiar śmiertelnych potwierdziły źródła medyczne.

Władze irackie stoją w obliczu rebelii sunnickiej organizacji ekstremistycznej, Państwa Islamskiego, które od czerwca zajęło znaczne obszary na północy i zachodzie kraju. Pod koniec lipca to radykalne ugrupowanie ogłosiło na opanowanych obszarach w Iraku oraz w sąsiedniej Syrii powstanie kalifatu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl