Zakopane: główne uroczystości 100-lecia objawień fatimskich i 20. rocznicy pobytu JP II na Podhalu

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach odbędą się dziś główne uroczystości 100-lecia objawień fatimskich, a także 20. rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem.

Wydarzenie będzie miało miejsce podczas rozpoczynającego się dziś zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Mszy św. przewodniczył będzie ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP-u.

W trakcie uroczystości księża biskupi ponowią Akt Poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. O szczegółach mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. prof. Paweł RytelAndrianik.

– W nowym Akcie szczególny akcent jest położony na troskę o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i obronę godności kobiet. Ten akt poświęcenia zostanie następnie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 września, w uroczystość Narodzenia Matki Bożej – wskazuje rzecznik KEP-u.

Tegoroczny Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r. Wtedy to na Jasnej Górze księża biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski, ks. kard. Augusta Hlonda  poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczystości odbędą się z udziałem najwyższych przedstawicieli władz państwowych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl