fot. PAP/Maciej Kulczyński

Zakończyła się regionalna konwencja PiS we Wrocławiu

We Wrocławiu odbyła się dziś regionalna konwencja PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Spotkanie pod hasłem „Polska Sercem Europy” zorganizowano we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Głos zabrał jedynie prezes Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że droga do sprawiedliwej Polski to droga dla Polaków i do poprawy ich losu. Dodał, że celem jego partii jest „Sprawiedliwa Polska”.

W tym kontekście wskazał na rozwiązania, które rządowi Zjednoczonej Prawicy udało się wprowadzić. Między innymi dzięki społecznym programom niektóre rodziny po raz pierwszy wyjechały na wakacje i nie odbiera się rodzicom dzieci z powodu biedy.

To tylko przykłady, a przecież przed nami nowa „Piątka PiS” – wskazał Jarosław Kaczyński.

– „Piątka PiS” bardzo rozszerzy to wszystko, co uczyniliśmy dotąd. Dobra droga do sprawiedliwej Polski to droga dla Polaków, droga poprawy ich losu, to droga prawdziwej, dobrze rozumianej europeizacji Polski. Ale przed nami bardzo ważne pytanie. To nie pytanie, które musi stawiać partia, to pytanie, które muszą stawiać Polacy: „Czy ta droga ma być kontynuowana?”. Żeby była kontynuowana, to musimy umieć zwyciężać w – najbliższych majowych, europejskich wyborach, jesiennych do parlamentu i prezydenckich w 2020 r. – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zaapelował o mobilizację i wytężoną pracę na rzecz zwycięstwa, które pozwoli kontynuować drogę rozwoju Polski i zwiększenia dobrobytu Polaków.

Po konwencji lider PiS-u Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki wyruszyli na spotkania z Polakami. W ich trakcie rozmawiają o propozycjach programowych. Politycy PiS od początku marca objeżdżają kraj przed wyborami do PE.

RIRM

drukuj