fot. https://twitter.com/prezydentpl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje kolejne przelewy w ramach 800 plus

ZUS zrealizuje 8 i 11 stycznia kolejne przelewy w ramach świadczenia 800 plus. Łącznie w sześciu terminach stycznia wypłacimy rodzicom 3 mld 288 mln złotych – poinformowała prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Dodała, że realizacja programu przebiega sprawnie.

Od 1 stycznia 2024 roku świadczenie wychowawcze 500 plus wzrosło do 800 złotych. Zmiana ta nastąpi z urzędu, nie trzeba składać żadnego wniosku.

„8 stycznia (termin wypłaty – 9.01) i 11 stycznia (terminy wypłaty – 12.01, 14.01) ZUS zrealizuje kolejne przelewy w ramach świadczenia 800 plus” – przekazała prezes ZUS.

„Łącznie w sześciu terminach stycznia wypłacimy rodzicom 3 mld 288 mln złotych” – dodała.

Podkreśliła, że realizacja programu przebiega sprawnie i że planowane są kolejne przelewy.

Rządowy program „Rodzina 500 plus” działa od 1 kwietnia 2016 roku. W jego ramach rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługiwało świadczenie wychowawcze 500 złotych na dziecko w wieku do ukończenia 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od 1 stycznia 2024 roku wysokość tego świadczenia wynosi 800 złotych miesięcznie na dziecko.

Uprawnieni otrzymają wypłaty w tych samych terminach co dotychczas, ale w nowej wysokości. Zostaną także poinformowani o tym elektronicznie.

Prawo do świadczenia wychowawczego jest ustalane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Przyjmowaniem wniosków o świadczenie wychowawcze, ich rozpatrywaniem, przyznawaniem i wypłatą tego świadczenia zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć tylko drogą elektroniczną przez internet, a wypłata przyznanego świadczenia odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

Według rządowych szacunków w 2024 roku do 800 plus będzie uprawnionych 6,6 mln dzieci.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl