fot. PAP/Albert Zawada

Z udziałem szefa MSWiA na Lotnisku Chopina otworzono punkt wydawania paszportów tymczasowych

Minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński, otworzył na warszawskim Lotnisku Chopina punkt wydawania paszportów tymczasowych.  

W punkcie będzie można wyrobić dokument uprawniający do podróży zagranicznej w przypadku utraty paszportu lub upłynięcia terminu jego ważności.

Minister Mariusz Kamiński podkreślił, że cała procedura wydawania paszportu tymczasowego ma trwać nie dłużej niż 15 minut.

Punkt jest podłączony pod wszystkie systemy, które umożliwiają wystawienie tymczasowego paszportu. Tu na miejscu obywatel będzie mógł także zrobić zdjęcie do paszportu. Cała procedura będzie trwała około 15 minut – powiedział Mariusz Kamiński.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1648995175006445568

Szef MSWiA dodał, że otwarcie punktu wydawania paszportów tymczasowych zostało zaplanowane przed wakacyjnym szczytem wyjazdów, aby umożliwić Polakom skorzystanie z urlopów za granicą nawet w przypadku utraty paszportu.

Wiceszef MSZ, Bartosz Grodecki, poinformował, że paszport tymczasowy będzie ważny jeden rok. Nie będzie on biometryczny.

Dokument będzie drukowany na lotnisku. Opłata za jego wydanie będzie wynosić 30 złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl