fot. Paweł Palembas

XV Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach

13 kwietnia w Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach odbędzie się XV Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej. Patronat nad wydarzeniem sprawują Radio Maryja i TV Trwam. Honorowymi patronami są ks. abp Wacław Depo oraz europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Jubileuszowy Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej rozpocznie się 13 kwietnia o godzinie 16.00. Ma być on wprowadzeniem do liturgii Niedzieli Palmowej, a także całego Wielkiego Tygodnia.

– Po raz piętnasty organizujemy koncert pieśni pasyjnej i pokutnej w Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach w województwie śląskim. Konkurs objęty jest honorowym patronatem ks. abp. Wacława Depo, jak również i ja mam zaszczyt ten patronat obejmować. To niezwykłe spotkanie przed Niedzielą Palmową. Koncert będzie nas wprowadzał w liturgię Niedzieli Palmowej oraz Wielkiego Tygodnia – wskazała europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Do Koziegłówek ściągają zespoły i soliści z wielu miejsc w Polsce.

– Na ten przegląd przyjeżdżają wykonawcy z województwa śląskiego, łódzkiego, mazowieckiego. Konkurs cieszy się bardzo dużą popularnością. Wykonawcy to małe dzieci, kończąc na osobach w wieku senioralnym. Występują soliści, zespoły młodzieżowe, chóry młodzieżowe i chóry męskie – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

– Myślę, że pieśni pokutne i pasyjne powinny być bardziej znane, więc chodzi nam o to, żeby je upowszechnić. Ten przegląd jest tez spotkaniem pokoleń. Spotykają się ludzie młodzi z ludźmi dojrzałymi – dodała.

Sam przegląd pieśni to nie wszystko.

– Pieśni przeplatane są rekolekcjami, poezją odnoszącą się do tego czasu liturgicznego. To piękne przeżywanie Misterium Męki Pańskiej – podkreśliła europoseł.

RIRM

drukuj