fot. pixabay.com

Wzrost przypadków zakażenia koronawirusem

Czwartek to kolejny dzień dużej liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalach przebywa już ponad cztery tysiące osób z COVID-19.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w całym kraju potwierdzono prawie 5600 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. W sumie na oddziałach COVID-owych jest już ponad 4000 pacjentów.

Coraz więcej pacjentów nie tylko jest zakażonych, ale trafia do polskich szpitali. W tej chwili przodują dwa województwa: woj. lubelskie i podlaskie  – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Radiu Plus.

Od czwartku ponownie działa szpital modułowy Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Polski rząd zastanawia się również nad wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

– Zastanawiamy się nad tym. Decyzje będą podejmowane w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Dziś mamy sztab kryzysowy i myślę, że ten temat będzie także poruszany – wskazał polityk.

Wiceminister Waldemar Kraska poinformował, że prawdopodobnie resort zdrowia zmieni kryteria określające żółtą i czerwoną strefę w Polsce. Dodał, że rozważane jest wprowadzenie bezpłatnych testów również w prywatnych placówkach. Rozporządzenie w tej sprawie ukaże się w przyszłym tygodniu.

TV Trwam News

drukuj