fot. PAP/Radek Pietruszka

Wyższe kary za zaśmiecanie środowiska

 Będą wyższe kary za zaśmiecanie środowiska. W piątek nowe ustawy przyjął Sejm. Ponad 440 polityków poparło projekt, który wprowadza wyższe mandaty za zaśmiecanie.

 

To jest historyczna chwila, ponieważ 443 posłów poparło projekt, który wprowadza wyższe mandaty za zaśmiecanie, wypalanie oraz niszczenie środowiskapowiedział Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.

– Wprowadza to element odpowiedzialności karnej w Kodeksie Karnym – mowa o przestępstwach gospodarczo-odpadowych, np. za nielegalny import odpadów niebezpiecznych dla Polski będzie groziła kara aż do 12 lat pozbawienia wolności. Do tego wprowadzamy coś, co jest nazywane odpowiedzialnością zbiorową. Chodzi o to, żeby na ławie oskarżonych zasiadły firmy, a nie osoby. Do tego wprowadzamy gigantyczne nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 10 mln zł – podkreślił minister Jacek Ozdoba.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl