Wystawa „Warto być Polakiem” w Busku Zdroju

W Busku Zdroju, odbędzie się dziś otwarcie wystawy „Warto być Polakiem”. Wystawa zostanie otwarta w kościele pw. Brata Alberta przy ul. Lipowej.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą  św. w intencji Ojczyzny,  śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz 95 osób, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem. Po Eucharystii nastąpi odsłonięcie wystawy poświęconej życiu i publicznej działalności prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Celem wystawy jest refleksja nad dramatem państwa, tragicznie przerwaną prezydenturą oraz utratą elit państw. Wystawa obrazuje sposób myślenia Prezydenta o najważniejszych dla Polski sprawach, przedstawiając katalog wartości, do których się odwoływał oraz wskazywane przezeń cele i zadania.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl