„Wyślij pączka do Afryki 2021” – kolejna odsłona akcji prowadzonej przez misjonarzy kapucynów

Pączki – puszyste, słodkie, zrobione z ciasta drożdżowego mają dużą ilość kalorii, ale jest alternatywa. Bracia Kapucyni już po raz dziewiąty organizują akcję „Wyślij pączka do Afryki 2021”. Polega ona na przesłaniu na konto „Fundacji Kapucyni  i Misje” równowartości kwoty, którą wydamy na słodycze w Tłusty Czwartek. Wpłaty można dokonać przez stronę pączek.kapucyni.pl.

Karnawał dobiega końca, a dziś szczególny dzień dla łasuchów – Tłusty Czwartek. W polskiej tradycji przy tej okazji objadamy się nie tylko różnego rodzaju pączkami, ale także innymi słodkościami. Jednak warto pomyśleć w tym dniu również o potrzebujących. Z pewną propozycją czekają na nas Bracia Kapucyni. [czytaj więcej]

Chcielibyśmy, żeby ten dzień kojarzył się z akcją charytatywną „Wyślij pączka do Afryki”. Fundacja Kapucyni i Misje już od dziewięciu lat prowadzi akcję. Zachęca wszystkich, aby nie tylko zajadać się w ten dzień pączkami, ale bez wychodzenia z domu kupić e-pączka na stronie pączek.kapucyni.pl i tym samy wesprzeć [projekty] misyjne w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie – podkreślił br. Jerzy Steliga OFMCap.

Jak zaznaczają organizatorzy akcji, w ten sposób można podarować afrykańskim dzieciom ciepły posiłek oraz zapewnić im pomoc lekarską.

Twój pączek sprawi, że będą pić czystą wodę z nowych studni. Z kolejnych pączków powstanie szpital, świetlica i trzy kaplice – dodają.

W tamtym roku do akcji przyłączyło się prawie 400 szkół i przedszkoli oraz ok. stu parafii i cukierni z terenu całej Polski.

Dzięki ofiarodawcom zebraliśmy kwotę 490 tys. złotych, z czego  misjonarze zrealizowali 16 projektów – poinformował br. Jerzy Steliga OFMCap.

Akcja nie kończy się na jednym dniu. Pomoc w postaci wsparcia finansowego można dokonać przez cały Wielki Post.

radiomaryja.pl

drukuj