fot. pixabay.com

W Afryce rośnie fala prześladowań i nienawiści wobec chrześcijan

Na kontynencie afrykańskim ciągle dochodzi do aktów przemocy na tle religijnym, których ofiarami są wyznawcy Chrystusa. Krew chrześcijan przelewa zbrodnicza organizacja Boko Haram.

Prześladowania chrześcijan na całym świecie nasilają się. Z raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wynika, że wyznawcy Chrystusa są gnębieni już nie w co piątym kraju, jak to miało miejsce przed dwoma laty, lecz w co trzecim. Dramatyczna sytuacja panuje w Afryce.

– Afryka stała się niejako epicentrum ekstremizmu islamskiego, który zalewa  kontynent na oczach całego świata. Przybiera on coraz nowsze formy radykalizacji i zastraszania ludzi, znajduje kolejne narzędzia rekrutacji – mówił Konrad Ciempka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Organizacje terrorystyczne i dżihadystyczne takie jak: tzw. Państwo Islamskie, Al–Kaida, Boko Haram, Asz–Szabab co chwilę dokonują ataków na wspólnoty chrześcijańskie.

– W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się o nowej formie działania Boko Haram, czyli przekupywania ludzi i zachęcania ich do propagowania wizji świata, jaką oni chcą. To jest niebezpieczne – powiedział Konrad Ciempka.

W Nigerii krwawe konflikty na tle religijnym są na porządku dziennym. Cierpią głównie Kościoły chrześcijańskie na północy kraju, gdzie w wielu miejscach islamiści narzucili prawo szariatu.

– Rządy są skorumpowane, wojsko bezradne, dzieci są porywane ze szkół, wioski palone – podsumował Konrad Ciempka.

W przeciągu ostatnich dziesięciu lat Boko Haram zabiło ponad 40 tysięcy chrześcijan. O zaprzestanie ekstremizmu islamskiego i o pokój w Afryce apelują tamtejsi księża biskupi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl