(fot.PAP/EPA)

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Zakopanem

Dziś na wyjazdowym posiedzeniu w Zakopanem zbiera się klub parlamentarny PiS, który omówi rządowe plany dotyczące prywatyzacji uzdrowisk oraz kolei linowych – poinformował poseł Joachim Brudziński.

W posiedzeniu będzie uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści PiS, przedstawiciele samorządów oraz Związku Podhalan. Jak zapowiedział Brudziński na wyjazdowym spotkaniu klubu, poruszymy bulwersującą sprawę sprzedaży sześciu uzdrowisk, które miały być uzdrowiskami narodowymi. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, zajmą się również kwestią prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. Poseł Joachim Brudziński zwraca uwagę na fakt, że Polskie Koleje Linowe chcą sprzedać to co jest dziedzictwem kulturowym narodu, jak kolejka na Kasprowy Wierch. Mówi się również o sprzedaży kolejki na Górę Parkową w Krynicy, na Gubałówkę w Zakopanem, kolejki na Palenicę w Szczawnicy. To bulwersuje opinię publiczną – powiedział Brudziński.

W czerwcu media donosiły, że Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać uzdrowiska w Ciechocinku, Lądku- Zdroju, Kołobrzegu, Busku- Zdroju, Rymanowie i Świnoujściu. Jedynym, które ma zostać w rękach państwa będzie Krynica – Żegiestów. W przyszłym tygodniu odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w sprawie prywatyzacji uzdrowisk.

RIRM/PAP 

drukuj