fot. pixabay.com

Wyciek gazu w RPA zabił 16 osób

Co najmniej 16 osób, w tym troje dzieci, zginęło w wyniku wycieku gazu w slumsach położonych 40 km od Johannesburga w Republice Południowej Afryki – podała w środę wieczorem lokalna policja.

„Mamy potwierdzonych 16 ofiar śmiertelnych. Przyczyną tragedii był wyciek gazu” – poinformowała lokalna policja cytowana przez agencję AP.

W komunikacie dodano, że wśród zabitych jest troje dzieci, a liczba ofiar może wzrosnąć. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Służby ratunkowe informują, że wyciek gazu został zatrzymany, a na obszarze o promieniu 100 metrów trwa akcja poszukiwawcza.

Lokalne media spekulują, że wypadek mógł być związany z prowadzoną w regionie nielegalną działalnością górniczą.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl