PAP/EPA

Wybory w Kanadzie

W Kanadzie Partia Liberalna wygrała wybory do Izby Gmin. Po raz trzeci Justin Trudeau zostanie premierem.

To były przedterminowe wybory. Jak wskazują doniesienia medialne, premier Justin Trudeau chciał, by jego partia w Parlamencie uzyskała większość.

Dzisiaj Kanadyjczycy nie udzielili panu Trudeau mandatu większościowego, którego chciałpowiedział Erin O’Toole z Konserwatywnej Partiu Kanady.

Wybory jednak Partia Liberalna wygrała. Według wstępnych wyników, na podstawie jeszcze nie w pełni policzonych głosów, liberałowie, w 338 osobowej Izbie, uzyskali 156 miejsc. Po raz drugi będą tworzyć rząd mniejszościowy.

Odsyłacie nas z powrotem do pracy z jasnym mandatem, aby przeprowadzić Kanadę przez pandemię i nadchodzące lepsze dni, i jesteśmy gotowi to zrobić – zaznaczył Justin Trudeau, premier Kanady.

Do Izby Gmin weszli też parlamentarzyści trzech innych partii: Bloc Quebecois, Nowej Partii Demokratycznej i Zielonych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl