fot. pixabay.com

Kanada: Stan wyjątkowy w Ottawie w związku z protestami

Władze stolicy Kanady ogłosiły w niedziele stan wyjątkowy w związku z trwającymi w Ottawie od ponad tygodnia demonstracjami przeciwników obowiązku szczepień dla kierowców przekraczających granicę i restrykcji związanych z pandemią.

Jim Watson, burmistrz Ottawy, ogłosił stan wyjątkowy w niedzielę po południu czasu miejscowego, uznając bieżącą sytuację za „najpoważniejszy kryzys, z jakim kiedykolwiek miasto miało do czynienia”.

„Ogłoszenie stanu wyjątkowego odzwierciedla poważne niebezpieczeństwo i zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców stwarzane przez ustawicznie trwające demonstracje, a także wskazuje na potrzebę wsparcia innych szczebli administracji” – napisano w komunikacie.

Jak sprecyzowano, stan wyjątkowy oznacza głównie możliwość płynniejszego zarządzania usługami dla mieszkańców czy przeprowadzania niezbędnych zamówień.

Wcześniej policja w Ottawie ogłosiła, że „każda osoba, która będzie próbowała przekazać w jakiejś formie wsparcie (np. benzynę) dla manifestujących, zostanie aresztowana”. Odnosi się to do opisywanego wielokrotnie przez media dostarczania kanistrów z paliwem dla parkujących na ulicach Ottawy ciężarówek.

Protesty przeciwników ograniczeń i wymogów związanych z COVID-19, którzy nazywają się „Konwojem wolności”, trwają obecnie w wielu miastach Kanady, w Ottawie rozpoczęły się dziesięć dni temu, najpierw przeciwko zakazowi przekraczania graniczy przez niezaszczepionych kierowców ciężarówek. Zakaz został wprowadzony zarówno przez władze kanadyjskie, jak i amerykańskie.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl