fot. pixabay.com

Wybory w Berlinie do powtórki

Ubiegłoroczne wybory federalne w Berlinie zostaną powtórzone. W ponad 400 okręgach zostały wykryte liczne nieprawidłowości.

Wyborom federalnym w Berlinie, które odbyły się we wrześniu ubiegłego roku, towarzyszyły liczne nieprawidłowości.

– Na czym nieprawidłowości polegały? Przede wszystkim na błędnym dostarczeniu kart i ich braku, jeśli chodzi o wybory korespondencyjne, jak i zamykanie lokalów wyborczych, a następnie ich otwieranie o godzinie 18.00, żeby osoby, które nie zdążyły zagłosować, mogły jeszcze zagłosować, co generalnie wprowadziło chaos – mówił Karol Maszota, politolog.

Chaos potęgowały jednocześnie przeprowadzane wybory do Bundestagu oraz Izby Reprezentantów i 12 Rad Okręgowych.

– Powtórzenie wyborów w Berlinie osłabia nieco pozycję Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, partii kanclerza Niemiec Olafa Scholza, obciąży przede wszystkim władze lokalne w Berlinie i burmistrza, natomiast podkopuje zaufanie do tej partii – powiedział Paweł Łapiński, politolog.

Wybory federalne zostaną powtórzone w 327 okręgach wyborczych w Berlinie oraz w 104 okręgach korespondencyjnych.

– Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że okręgów jest około 2 tysięcy, to jest dosyć spora liczba. Co ciekawsze, nieważność wyborów federalnych stwierdzono dopiero po roku, więc pytanie, co z aktami prawa miejscowego, które powstały? – zaakcentował Grzegorz Wiński, socjolog.

Termin ponownych wyborów federalnych w Berlinie nie został jeszcze ustalony.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl