Wspomóż ofiary handlu ludźmi – modlitwa o 3.00 w nocy

„Zamieńmy noc w moc  Miłosierdzia” to hasło akcji modlitewnej, do której zachęca Sieć Bakhita ds. Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa.

Inicjatorzy apelują,  aby dziś w nocy o godz. 3.00 odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia i przyzywać miłosierdzia dla ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia.

Akcja modlitewna wiąże się z przypadającym dziś liturgicznym wspomnieniem św. Józefiny Bakhity, niewolnicy z Sudanu oraz Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.

Ten proceder jest plagą naszych czasów, zbrodnią, wobec której nie możemy pozostawać obojętni – mówi s. Joanna Lipowska, przewodnicząca Sieci Bakhita. Franciszkanka zachęca, by szukać sposobów, jak przeciwdziałać temu zjawisku i pomóc pokrzywdzonym.

– Wszyscy możemy coś zrobić – jesteśmy zaproszeni, aby na początku uczynić drobny gest. Przyłączmy się do tej modlitwy. Dlaczego o 3 w nocy? Właśnie w nocy dokonuje się wiele zła, wyzysku, upokorzeń. Nocą płyną łzy wstydu, udręczenia, bezsilności osób, które cierpią z powodu handlu ludźmi. Nocą toczy się duchowa walka. Dlatego wstańmy, poczujmy trochę tego zmęczenia, przerwanego snu, by modlić się za tych, którzy żyją w wiecznym udręczeniu. Wesprzeć ich swoją modlitwą, żeby mogli odzyskać nadzieję na życie w wolności – na życie, które chce im ofiarować Bóg pełen miłosierdzia – podkreśla s. Joanna Lipowska.

Szacuje się, że na całym świecie żyje ok. 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci zmuszanych do pracy w niewolniczych warunkach, wykorzystywanych seksualnie oraz przymuszanych do żebractwa.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl