fot. pixabay.com

Wsparcie na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych

Rząd przeznaczy ponad 520 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drogach lokalnych. Wojewodowie jeszcze w tym tygodniu ogłoszą nabory, w których samorządy będą mogły się starać o środki z [Funduszu Rozwoju Dróg].

Bezpieczeństwo znacząco poprawiają inwestycje w trasy szybkiego ruchu, obwodnice i drogi krajowej. Równie ważna jest infrastruktura dla pieszych. Samorządy będą mogły składać wnioski do wojewodów na inwestycje zwiększające bezpieczeństwo na drogach lokalnych.

– Pieniądze będzie można przeznaczyć na doświetlenie przejścia dla pieszych i na odpowiednie oznakowanie, tam, gdzie będzie taka potrzeba na wyniesienie przejścia dla pieszych i na dobudowę chodnika, który doprowadza do tego przejścia. Jeśli jezdnia będzie na to pozwalała, to także na budowę azylu – wyjaśnił  Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Rząd przeznaczy na ten cel ponad 520 mln zł – poinformował wiceminister infrastruktury.

Bezpieczeństwo na drogach mają zapewnić też nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od czerwca 2021 roku. W piątek prezydent podpisał nowelizację prawa o ruchu drogowym.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1368861772854288386

– Ustawa rządowa nadaje pieszym pierwszeństwo w momencie wchodzenia na jezdnię. Ustawa zakazuje używania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych podczas przechodzenia przez jezdnię – wyjaśnił Rafał Weber.

Ustawa zrównuje też maksymalną prędkość w obszarze zabudowanym do 50 km/h w dzień, jak i w nocy. Zakazuje też jazdy na zderzak na drogach szybkiego ruchu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl