fot. PAP/Leszek Szymański

Wsparcie dla sportowców. Wicepremier P. Gliński spotkał się z medalistami igrzysk w Tokio

Państwo ma obowiązek wspierać zdolnych sportowców – podkreślił wicepremier prof. Piotr Gliński. Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu spotkał się w piątek z tegorocznymi medalistami igrzysk w Tokio. 

Nasi reprezentanci zdobyli na igrzyskach w Tokio 14 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. To udany występ biało-czerwonych i dobry prognostyk na przyszłość. Sportowcy potrzebują jednak odpowiedniego wsparcia.

– Dla nas, czyli dla rozwijających się sportowców, często takich środków finansowych na pokrycie tych wszystkich wymagań brakuje. Dzięki programowi Team100 czy Team250 te środki mogły być dostarczone – akcentował mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m, Kajetan Duszyński.

O tym jak ważne jest to wsparcie mówił także prezes Polskiej Fundacji Narodowej, Marcin Zarzycki.

– To jest program, który wpasowuje się w pewną lukę projektów pomocowych dedykowanych dla sportowców, ale także tych projektów i przedsięwzięć, które dotyczą wsparcia pozazwiązkowego i bezpośredniego – wskazał prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

O dalszym wsparciu dla utalentowanych sportowców zapewnił minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński.

– Naszym obowiązkiem jest organizowanie warunków dla funkcjonowania różnych działów polskiej gospodarki czy polskiego społeczeństwa – w tym przypadku mówimy o sporcie – podkreślił wicepremier.

To wsparcie musi być systematyczne. W tej chwili z programu Team korzysta 250 osób: olimpijczyków i paraolimpijczyków.

– Widzimy jak ten program jest potrzebny i jak nasi zawodnicy wykorzystują środki transparentnie i z przemyśleniem na przygotowania do najważniejszych imprez sportowych – powiedziała Urszula Włodarczyk, dyrektor Instytutu Sportu.

Przed nami zmagania paraolimpijczyków. 16. Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Polskę będzie reprezentowało 90 sportowców z niepełnosprawnościami w dwunastu dyscyplinach sportu.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl