fot. PAP/Andrzej Lange

Wsparcie dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Prezydent RP, Andrzej Duda, podpisał nowelę ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.

Nowela ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych to akt dziejowej sprawiedliwości – podkreślał prezydent Andrzej Duda.

– Dzięki ich trudowi, dzięki ich cierpieniu, dzięki ich walce, a także ich najbliższych, my dzisiaj możemy cieszyć się wolnością, prawdziwie demokratycznym państwem – akcentował prezydent RP.

Ustawa to próba zadośćuczynienia za represje, którym byli poddani działacze opozycji z okresu PRL.

– Dzisiaj mamy ważny dzień dla nas – podkreślał Jarosław Goliszewski, działacz opozycji antykomunistycznej.

Nowela zakłada m.in. zwiększenie progów dochodowych uprawniających do jednorazowej, okresowej pomocy pieniężnej działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym oraz możliwość przyznania takiej pomocy dwa razy w roku.

– Powinniśmy zauważać osoby, które dla Polski wielokrotnie narażały swoje życie i zdrowie. Zapisy, które znajdują się w ustawie, to jest małe podziękowanie za to, co Państwo zrobiliście dla Polski – mówiła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1384502449579429892

Nowela wprowadza prawo do świadczenia wyrównawczego, w przypadku gdy emerytura lub renta jest niższa niż 2400 zł brutto.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl