Wniosek o przedłużenie śledztwa ws. więzień CIA

Krakowska prokuratura apelacyjna, prowadząca śledztwo ws. domniemanych więzień CIA w Polsce, wysłała wniosek do Prokuratora Generalnego o przedłużenie śledztwa do 11 czerwca. Termin obecnego przedłużenia śledztwa upływa 11 lutego.

Śledczy zaplanowali w postępowaniu szereg czynności do wykonania. Z uwagi na tajny charakter śledztwa prokuratura nie poinformowała o szczegółach. Wiadomo jedynie, że oczekiwana jest pomoc prawna ze strony władz amerykańskich.

Do tej pory w śledztwie zarzuty przedstawiono jednej osobie, będącej funkcjonariuszem publicznym. Poinformowała o tym krakowska prokuratura po ubiegłotygodniowej publikacji „Washington Post” o tym, że amerykańscy agenci przekazali w 2003 r. Agencji Wywiadu 15 mln dolarów za współpracę przy tajnych więzieniach. Nie wiadomo, ani kto ma zarzuty, ani kiedy zostały one postawione.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl