fot. PAP/Maciej Kulczyński

Wniosek o areszt wydawcy „Wprost” i „Do Rzeczy”

Wydawca czasopism „Wprost” i „Do Rzeczy” Michał Lisiecki usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Do sądu wpłynął już wniosek o areszt.

Michał Lisiecki został zatrzymany w środę przez CBA. W czwartek zatrzymano w tej samej sprawie trzy kolejne osoby. Podejrzani na podstawie szeregu pozornych umów i ustnych porozumień wystawiali fikcyjne faktury VAT, na podstawie których wyprowadzili z masy upadłość jednej ze spółek blisko 29 mln złotych. Do sądu zostały złożone wnioski o tymczasowy areszt dla Lisieckiego oraz dla Wiolety R., natomiast wobec dwóch pozostałych zatrzymanych środki zapobiegawcze. Śledztwo w tej sprawie trwa od 2017 r. Dotychczas przedstawiono zarzuty 19 osobom, w tym 5 osób pozostaje tymczasowo aresztowanych, a wśród nich syndyk upadłego przedsiębiorstwa Tomasz S., podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Za czyny zarzucane podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl