Włochy: Zawieszono w obowiązkach 3800 niezaszczepionych pielęgniarek i pielęgniarzy

3800 pielęgniarek i pielęgniarzy zawieszono dotąd we Włoszech w obowiązkach, ponieważ odmówili zaszczepienia się przeciw COVID-19 – poinformowała we wtorek naczelna izba tej grupy zawodowej. Osoby zawieszone stanowią 0,85 procent personelu pielęgniarskiego.

Ogłaszając te dane, Krajowa Izba Pielęgniarek i Pielęgniarzy zastrzegła, że mogą być one niepełne, ponieważ nadesłało je trzy czwarte placówek medycznych.

Odnotowano zarazem, że podczas gdy w niektórych przychodniach, klinikach i szpitalach postępowanie wobec niezaszczepionego personelu jest szybkie i zdecydowane, w innych nie ma takiego pośpiechu z powodu kłopotów kadrowych, jakie spowodowałoby odsunięcie tych osób od pracy. To zaś oznacza, podkreśliła Izba, że niektórzy niezaszczepieni nadal pracują, również z powodu opóźnień w przeglądzie dokumentacji szczepień.

Obecnie we Włoszech trwają szczepienia trzecią dawką preparatu. Według Izby Pielęgniarek i Pielęgniarzy dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie obowiązku przyjęcia także trzeciej dawki przez medyków.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl