Włochy: sześć ofiar śmiertelnych i poważne zniszczenia po trzęsieniu ziemi

Sześć osób zginęło w mieście Accumoli w regionie Lacjum w wyniku trzęsienia ziemi, które w nocy nawiedziło środkowe Włochy – podają włoskie media. Trzęsienie spowodowało poważne zniszczenia; pod gruzami domów znajdują się ludzie.

Wcześniej telewizja RAI poinformowała o dwóch ofiarach śmiertelnych w regionie Marche.

– Nie ma pół miasta. Ludzie są pod gruzami – powiedział telewizji RAI Sergio Pirozzi, burmistrz Amatrice, miasta położonego w regionie Lacjum.

Według amerykańskiej służby geologicznej USGS trzęsienie miało siłę 6,2 w skali Richtera.

Aktualnie brak informacji, by wśród poszkodowanych byli polscy obywatele – poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

– W związku z trzęsieniem ziemi, do jakiego doszło z wtorku na środę w środkowej części Włoch, polskie służby konsularne na bieżąco monitorują sytuację. Są w kontakcie z miejscowymi władzami – podkreślił przedstawiciel polskiego MSZ.


PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl