Włochy: Strażacy walczą z pożarami w rejonie Rzymu i Neapolu

We Włoszech kolejny dzień z rzędu strażacy walczą z pożarami lasów i zarośli. Największe pożary wybuchły w poniedziałek w rejonie Rzymu i Neapolu. Większość to rezultat podpaleń – twierdzi straż pożarna.

Wysoki słup dymu i ognia unosi się nad lasem sosnowym w rzymskiej dzielnicy Castelfusano w pobliżu wybrzeża. Ewakuowano mieszkańców domów, w których sąsiedztwie pojawiły się płomienie.

To drugi w lipcu pożar w tym miejscu. Strażacy poinformowali, że zlokalizowali trzy ogniska, co ich zdaniem wskazuje na to, że było to podpalenie.

Wieczne Miasto otoczone jest przez kolejne wybuchające pożary. Władze regionu Lacjum apelują do rządu o ogłoszenie stanu kryzysowego.

W rejonie Neapolu od kilku dni trwają zmagania z kolejnymi pożarami na zboczach Wezuwiusza. Ogromne płomienie trawią też neapolitańskie wzgórze Posillipo. Wśród okolicznej ludności doszło do paniki. Mieszkańców zagrożonych domów ewakuowano.

Dziesiątki osób musiały też opuścić swoje domy niedaleko Salerno na południu.

Wszędzie walkę z żywiołem utrudnia silny wiatr.

 PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl