Włochy. W Rzymie stan najwyższej czujności w związku z Wielkim Tygodniem

Stan najwyższej czujności obowiązywać będzie w Rzymie w dniach uroczystości Wielkiego Tygodnia – takie są ustalenia poniedziałkowych obrad stołecznego komitetu do spraw porządku publicznego i bezpieczeństwa.

Środki bezpieczeństwa zwiększono po niedawnych zamachach terrorystycznych w Londynie i Sztokholmie oraz w Egipcie.

Jak podały włoskie media powołując się na władze, postanowiono wzmocnić patrole i monitoring w historycznej części Wiecznego Miasta.

Przewiduje się też specjalne, dodatkowe kontrole przy wjazdach do centrum oraz w rejon, gdzie odbywać się będą uroczystości religijne. Mają być tam nimi objęte ciężarówki i wozy dostawcze. Decyzję tę podjęto w związku z zamachami, dokonanymi przy użyciu ciężkich pojazdów w Berlinie i w stolicy Szwecji.

Ścisłym kordonem bezpieczeństwa otoczone zostanie Koloseum, gdzie w Wielki Piątek wieczorem papież Franciszek przewodniczyć będzie Drodze Krzyżowej. W ramach prewencji zamknięta zostanie znajdująca się tam w pobliżu stacja metra.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa obowiązywać mają wokół Watykanu, gdzie odbędą się uroczystości Wielkiego Tygodnia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl