fot. flickr.com

Włochy: Kobieta przewróciła się na chodniku. Burmistrz miejscowości musi zapłacić karę

Kobieta potknęła się na chodniku i przewróciła się, karę za to w wysokości 300 euro musi zapłacić burmistrz, bo nie zapewnił bezpieczeństwa przechodniom – taką decyzję podjął sędzia pokoju na północy Włoch.

Sądowe rozstrzygnięcie sporu o upadek nastąpiło po pięciu latach od zdarzenia w miasteczku Quinto Vicentino w regionie Wenecja Euganejska. Kobieta potknęła się wtedy o wystającą płytę chodnikową, odnosząc uraz, który leczyła przez 40 dni – podały lokalne media.

Poszkodowana zażądała od władz miejscowości odszkodowania z powodu wypadku. Wniosek ten został przez nie odrzucony, bo – jak argumentowano – nierówność chodnika wynosiła tylko kilka milimetrów, a zatem nie można mówić o żadnym zaniedbaniu.

Sędzia pokoju, do którego trafiła ta sprawa, uznał jednak, że burmistrz Renzo Segato ponosi winę za wypadek i wymierzył mu grzywnę. Burmistrz złożył odwołanie od tego wyroku.

To kolejny nagłośniony ostatnio we Włoszech przypadek obarczania odpowiedzialnością burmistrzów za wypadki w ich miejscowościach. Kilka dni wcześniej burmistrz miasteczka Crema została objęta śledztwem za to, że w tamtejszym przedszkolu dziecko przycięło sobie dwa palce drzwiami.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl